Geride biraktigimiz 20 senede Trina Solar

Yenilenebilir Enerji 1997 yılından bu yana uzun bir yol kat etti ve biz Trina Solar olarak bu yıl 20. yıldönümünü kutluyoruz. Dünyanın en büyük fotovoltaik (PV) modül üreticilerinden biri olarak üretim operasyonlarımız, kalite güvencemiz, ARGE konularına verdiğimiz önem ve sürekli yenilikçi vizyonumuz ile sektöre hizmet edeceğimizin taahüdünü veriyoruz.

Trina Solar kuruldugunda, solar enerjisi daha yeni bir sektör olarak sayiliyordu. PV'nin kurulu gücü ise 2000'li yılların sonlarına doğru hızla bir ivme ile büyümüştü. Güneş Enerjisi Endüstrisi Derneği (SEIA) verilerine göre 2006 ve 2016 yılları arasında yıllık ortalama yüzde 68 büyüme kaydedildi ve Trina Solar bu artışın en büyük mimarlarından biri oldu.

Trina Solar sayilarina kisa bir bakis

20 senelik iş ömründe Trina Solar, dünyanın en büyük PV modül üreticisi haline geldi. Tüm dünyada 30GW ‘den kurulu paneli bulunan Trina Solar küresel piyasada yüzde 10 luk bir Pazar payı elde etti. 2016 sonundaki üretim kapasitesi ise , yerelleştirilmiş ürünleri ve coğrafi avantajları kullanan 8 bölgede 6GW’ı geçti.

Ardından, Bloomberg New Energy Finance tarafından 50 farklı modül markası arasında en güvenilir PV üreticisi seçildik., Mayis 2017'de tespit edilen % 24.13'lük IBC hücre verimliliği de dahil olmak üzere 2011 yılından beri toplam panel verimliliklerinde toplam 16 farklı dünya rekoru kırdık

Bu başarinin formülü nedir?

Yüksek verimlilik, yüksek pik güç ve gerçek dünya performansı verilerinde birçok kez en üst noktayı belirleyen olarak isim yapmış Honey Modüllerimiz gibi ürünlerimizin arkasında Araştırma ve Geliştirme Faaliyetleri yatmaktadır.

Bu yenilikler, ticari ve konut müşterilere sunulan hizmetlerde çeşitlilik sağlamıştır. Tier1 PV üreticisi olmanın yanı sıra Trina Solar, enerji yönetimi, depolama ve tasarruf için sistem entegrasyonları ve çözümleri de sunmaktadir. Kaliteli ürünler sektör öncüsü şirketlerin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu noktalar Trina Solar’a ‘PricewaterhouseCoopers’ tarafından en sürdürülebilir PV şirketi olarak belirlenmesinde rol oynamıştır.

Trina Solar için ufukta ne var?

20. yılımızı geride bıraktığımız bu dönemde, Trina Solar, önde gelen akıllı enerji sağlayıcısı olmaya odaklanmaya devam edecektir. Çok yönlü yaklaşımımız, Ar-Ge'deki ilerlemelerimize , alt yapı entegrasyonlarındaki (geliştirme ve finansman dahil olmak üzere), modüllerdeki ve depolama alanındaki genişletilmiş çözümlerimize yön verecektir.

Müşterilerimizin beklediği yenilikçi ve güvenilir ürünleri sunmak için uzun yıllar daha hizmet vermeye devam edeceğiz.